Daugelis mūsų klientų klausia, ar yra galimas sienų dažymas ant senu dažu? Taip, sienų dažymas ant senu dažu yra galimas, bet prieš pradedant dažyti sienas ant senu dažų, būtina kuo kruopščiau apdoroti dažomą paviršių, pašalinti seną dažų sluoksnį, rūdis, pelėsius, kruopščiai nuvalyti sienas.

Sienų dažymas ant senu dažu

Užtepus dažų sluoksnį ant senos dangos, gali atsirasti dažų medžiagų nesuderinamumas, spalvos pasikeitimas, o išdžiuvus, gali susidaryti burbuliukai ir įtrūkimai, arba dažai gali nusilupti. Kokybiškam dažymui, ilginant tarnavimo laiką, paviršius taip pat turi būti lygus, nuvalytas, nes esami dažyto paviršiaus defektai bus labiau pastebimi nei tapetuojant. Dažyti sienas ant senu dažų, jų nepašalinant galima, jei dažų kompozicijos yra vienodos, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad dėl to originali spalva gali labai nesiskirti. Galite atlikti bandymą: padenkite nedidelę sienos dalį dažais, leiskite išdžiūti 30-40 minučių. Jei nebuvo padaryta žala, galite pradėti dažyti sienas ir lubas ant senų dažų.

Kaip paruošiamas Sienų dažymas ant senu dažu

Senus nusilupusius, atsilupusius dažus, rūdis, smulkius nelygumus reikia nuvalyti metaliniais šepečiais arba specialiais grandikliais. Didesni defektai ant betoninių, akmeninių, plytų sienų šalinami šlifavimu. Pelėsio grybelis nuo sienų pašalinamas paviršių apdorojant baktericidiniu tirpalu nuo pelėsio. Po jo panaudojimo, po 12 valandų, grybelinės infekcijos lengvai pašalinamos mentele arba standžiu šepetėliu. Rekomenduojama apžiūrėti dažytas sienas, ar nėra įtrūkimų ir įbrėžimų, kuriuos reikia kruopščiai glaistyti. Priešingu tokie defektai po dažymo bus daug labiau pastebimi. Maišant glaistą proporcijos turi atitikti instrukcijas, antraip per tirštas mišinys greitai išdžiūsta, o skystesnis suskils. Gruntas taip pat užtikrina stipresnį glaisto sukibimą su siena.

Gyvenamoms patalpoms geriausias pasirinkimas yra vandens dispersiniai dažai arba vandens pagrindo dažai. Tokiu dažų sienoms ir luboms privalumai:

Sienų dažymas ant senu dažu

» universalumas, naudojimo paprastumas;
» greitas džiūvimas po padengimo ant paviršiaus;
» aukštos dangos savybės;
» spalvos ryškumas išsaugomas, neblunka veikiant saulės spinduliams, neišblunka laikui bėgant;
» atsparumas taršai, lengvai valomas vandeniu;
» po užtepimo sukuria tankią ir stabilią dangos formą;
» neturi kvapo;
» lengva maišyti su kitomis spalvomis ir pasirinkti norimą atspalvį, spalvų gamą;
» sukuria palankų mikroklimatą svetainėje, palaiko normalią drėgmę, netrukdo orui prasiskverbti pro sienas, t.y. turi kvėpuojančią kokybę;
» užkerta kelią pelėsių, grybelinių infekcijų susidarymui ant paviršiaus;
» neišskiria toksiškų medžiagų, saugus aplinkai.

Pagrindinis reikalavimas prieš dažant sienas ant senu dažų – kruopščiai apsaugoti, išlyginti, išdžiovinti paviršiai, tik atlikus visas procedūras galima pradėti tepti dažus.

Yra keletas būdų, kaip dažyti sienas ir lubas: teptukai, voleliai, purkštuvai, putplasčio įrankiai. Galutinis išvaizdos rezultatas, tarnavimo laikas priklausys nuo pasirinkto dažymo būdo. Dažymas voleliu yra populiariausias ir nebrangus būdas, nes patogu tepti dažus, paskirstyti juos ant paviršiaus, tačiau tokioms nepatogioms vietoms kaip sienų kampai, grindjuosčių kraštai ir pan. geresniam dažymui patogiau naudoti šepetėlį. Didelio paviršiaus fasadams dažų purkštuvą naudoti patogiau, greičiau ir tolygiau dažosi, o dažomas paviršius ligesnis nei tepant voleliu ar teptuku.