Sienų paruošimas dažymui – kokia yra darbo tvarka ir technologija ir ar sienų dažymas dar tebėra populiarus? Dažymas yra vienas iš sienų apdailos variantų, kuris naudojamas jau daugelį dešimtmečių ir vis dar nepraranda savo aktualumo. Dažytus paviršius lengva išlaikyti švarius, be to, su tinkama apdaila tokios sienos atrodo gana gražiai ir originaliai. Tačiau prieš dažant sienas, yra reikalingas sienų paruošimas dažymui.

Kodėl sienų ar lubų dažymas vis dar aktualūs ir yra naudojamas vidaus apdailai? Tai labai paprasta – toks apdailos būdas turi per daug privalumų, kurių negalima paneigti.

Bendra informacija apie sienų paruošimą dažymui

Sienas reikia paruošti dažymui. Priešingu atveju negalėsime tikėtis gražaus ir tvarkingo rezultato. Be to, reikia griežtai laikytis darbo tvarkos. Užtepti ar užpurkšti pačius dažus kartais nėra taip sunku, kaip tinkamai paruošti sienas, ypač tas, kurias reikia išlyginti ir atlikti kitus papildomus darbus.

Sienų paruošimas dažymui

Sienų paruošimas dažymui / etapai

– Sienų valymas nuo senų dangų, jei tokių yra. Svarbu pašalinti senus tapetus, atsilupusius dažus ir kitas medžiagas, kurios dėl savo buvimo po galutiniu dažų sluoksniu gali sugadinti visą darbą;
– Sienų glaistymas. Glaistas, pašalins visus nelygumus ir smulkius paviršiaus defektus. Glaistas tepamas 1-2 sluoksniais, antrasis yra galutinis;
– Gruntavimas leidžia užtikrinti tolygesnį dažų naudojimą. Taip pat gruntas padidina sukibimą ir yra tepamas po glaistymo;
– Gali tekti apdoroti sienas antiseptikais, priemonėmis nuo grybelio, pelėsio atsiradimo ir užkirsti kelią kitoms neigiamoms pasekmėms.

Svarbu! Kiekvienas paruošimo etapas atliekamas nuosekliai, prieš dengiant bet kurią kitą, svarbu palaukti, kol visiškai išdžius vienos medžiagos sluoksnis.

Sienų išlyginimas

Ištaisę didelius nelygumus, galima pradėti lyginti visą sienų paviršių. Jei šis etapas bus apleistas, tada jau galutinio dažymo metu bus galima pamatyti sienų defektus, kurie anksčiau buvo nematomi. Sienos gali būti išlygintos šlifuojant, tinkuojant arba įrengiant gipso kartono lakštus.

Šlifavimas naudojamas betoninėms sienoms išlyginti ir paruošti dažymui. Svarbiausia, kad pats paviršius būtų tvirtas ir netrupėtų, taip pat neturi rimtų defektų. Sienas galima šlifuoti specialia mašina ar net švitriniu popieriumi. Ši procedūra pašalins visus smulkius defektus ir nelygumus.

Sienas ruošti dažymui yra reikalingas, kruopštumas ir profesionalumas. Ši užduotis reikalauja atsargumo ir atidumo – negalima praleisti nei vienos detalės ar praleisti kokio nors svarbaus žingsnio. Jei pažeisime sienų paruošimo technologiją, tada, kai jos bus dažytos, visi trūkumai bus matomi. Tad geriau nebandyti šių darbų daryti patiems, o iškarto kreiptis į patyrusius meistrus.