Sienų glaistymas – vienas daugiausiai laiko ir kruopštumo reikalaujančių sienų apdailos procesų, kurio metu atsiranda daug nešvarumų ir šiukšlių. Todėl prieš pradedant jį įgyvendinti, svarbu suprasti, kam jis reikalingas ir ar galima jo atsisakyti.
Kam reikalingas sienų glaistymas
Tokio tipo apdaila vadinama sienų glaistymu, kai ant pagrindo uždedamas papildomas skirtingo storio sluoksnis, kad sienų paviršius būtų lygus. Kai kuriais atvejais panaši procedūra atliekama ir ant lubų. Glaistas gali būti pagamintas savarankiškai arba galima nusipirkti paruoštą. Kiekviena parinktis turi savo specifines savybes. Įgyvendinant glaistymo veiklą, siekiama šių tikslų:
1. Sienų išlyginimas.
2. Siūlių ir sujungimu glaistymas
Sienų išlyginimas glaistu
Populiariausios sienų apdailos rūšys – dažymas ir tapetavimas. Pagrindinė jų įgyvendinimo sąlyga yra lygus, tvirtas pagrindas, kuriam sukurti naudojamas glaistas. Jis yra grubus ir lygus. Jei pagrindas yra padengtas dideliais nelygumais, pirmiausia taikomas grubus tirpalas.
Tai ypač pasakytina apie senesnius nei dešimties metų pastatus, kur sienų paviršių dažnai dengia įtrūkimai. Vietomis senas tinkas nubyrėjęs dideliais gabalais. Kita situacija, kai reikia glaistyti naujų pastatų sienas, pastatytų iš vienetinių medžiagų (blokų, plytų). Tais atvejais, kai pagrindas iš pradžių yra daugiau ar mažiau lygus, pirmasis etapas gali būti praleistas. Priklausomai nuo darbo sąlygų, mišinio sudėtis gali skirtis.
Siūlių sandarinimas glaistu
Kartais naudojamas ne ištisinis glaistymas, o fragmentiškas, uždarantis problemines pagrindo vietas. Dažniausiai tai taikoma senos statybos mūriniams ir skydiniams namams su lygių skirtumais, ypač atskirų sienų ir lubų plokščių sandūrose). Be lygių skirtumų, sienų užpakalinėse dalyse atsiranda įtrūkimų, per kuriuos iš patalpos pasišalina šiluma.
Kada nereikia sienų lyginimo glaistu
Situacijos, kai galite apsieiti be sienų lyginimo
1. Dekoruojant sienas dailylentėmis, plastiku ir kt.
2. Kai sienos turi dekoratyvini tinkavimą